Pjovimo diskai: kaip išsirinkti tinkamą?

Pjovimo diskai: kaip išsirinkti tinkamą?

Pjovimo diskai yra skirstomi į kelias pagrindines grupes, tai – deimantiniai, abrazyviniai ir medienos pjovimo diskai. Kiekvienas diskų tipas turi savo paskirtį, todėl renkantis tinkamą diską svarbu į tai atkreipti dėmesį. Taigi, kuo pasižymi kiekvienas šių diskų tipas, ir į ką svarbu atkreipti dėmesį?
Deimantiniai pjovimo diskai
Deimantiniai diskai labiausiai tinka pjauti mineralines medžiagas, tokias kaip betonas, plytos, tinkas, akmenys, ir t.t. Šie diskai gali būti universalūs, arba skirti tam tikrų konkrečių medžiagų pjovimui. Jei yra iš anksto numatyta, kokias medžiagas teks pjauti, tokiu atveju palankiau rinktis ne universalius, bet specialius diskus, pritaikytus pjauti konkrečias medžiagas.

Abrazyviniai diskai

Šie pjovimo diskai dažniausiai naudojami įvairių metalų pjovimui, tačiau kartais jie taip pat pritaikomi ir akmens pjovimui. Dažniausiai abrazyviniai diskai yra gaminami iš dirbtinių metalų, tokių kaip karborundas, boro karbidas, ir t.t. Šiuolaikiniai abrazyviniai diskai gaminami iš itin tvirtų medžiagų, kurios gali atlaikyti ir dideles apsukas. Priešingai nei deimantiniai pjovimo diskai, abrazyviniai diskai paleidžia daug žiežirbų.

Medienos pjovimo diskai

Tokie diskai yra skirti pjauti medieną, įvairias fanieros, baldines plokštes, ir t.t. Šie pjovimo diskai paprastai kainuoja pigiau nei deimantiniai bei abrazyviniai.
Į ką svarbu atkreipti dėmesį?
• Pjovimo disko skersmuo yra vienas svarbiausių kriterijų – jie turi tikti tam tikrai naudojamai įrangai;
• Pjovimo diskų gamintojas – taip pat svarbus kriterijus, nes nuo to priklausys įsigytos produkcijos kokybė. Vertėtų vengti neaiškių gamintojų produkcijos, nes ji ne tik gali nepasiteisinti, bet ir paspartinti pjovimo įrangos nusidėvėjimą;
• Pjovimo disko dantukai yra pritaikyti pjauti tam tikras medžiagas, tad atsižvelkite į tai, koks yra jų tankumas;
• Kaina taip pat yra gana svarbus kriterijus, todėl galima pasidomėti, kaip skiriasi įvairių gamintojų produkcijos įkainiai, ir kokias kainas yra nustatę skirtingi pardavėjai.
Jei kyla abejonių, ką vertėtų pasirinkti, tiesiog galima pasikonsultuoti su pjovimo diskų pardavėjais. Galite būti garantuoti, kad jie jums patars, ką tam tikru atveju vertėtų pasirinkti, ir taip pat galės atsakyti į iškilusius klausimus. Įsitikinsite, kad pjovimo diskus išsirinkti nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pradžių, ir visada rasite tinkamiausias prekes.

pjovimo diskai