Deimantiniai diskai akmens pramonei

Deimantiniai diskai akmens pramonei

Deimantiniai diskai dažnai naudojami pjauti plyteles, akmens pjovimui, taip pat jie gali būti pritaikomi apdorojant stiklą, ir t.t. Šiais diskais galima greitai ir tiksliai apdoroti įvairias kietas medžiagas, tad nieko nuostabaus, kad deimantiniai diskai yra pasirenkami pakankamai dažnai. Vis dėlto, neretai kyla klausimas, kaip pasirinkti tinkamą deimantinį diską, ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, taigi, kokie kriterijai yra patys svarbiausi?

Deimantinio disko skersmuo

Kuo didesnis bus pjovimo gylis, tuo didesnio skersmens deimantinis diskas bus reikalingas. Taip pat visada yra svarbu patikrinti, kokio skersmens deimantiniai diskai bus reikalingi turimai pjovimo įrangai. Jokiu būdu negalima rinktis numatyto skersmens neatitinkančių diskų, nes tokiu atveju diskas gali strigti, greičiau nusidėvėti, taip pat išlieka pavojus greičiau nusidėvėti pjovimo įrangai, ir t.t.

Kokių skersmenų deimantiniai diskai yra populiariausi?

  • 115-230 mm, skirti rankinei šlifavimo mašinai su 22,2 mm ertme. Šie deimantiniai diskai naudojami sausam pjovimui;
  • 150-350 mm diskai, skirti pjovimo staklėms, turinčioms 25,4 arba 30 mm ertmes. Tokie diskai yra pritaikyti šlapiam pjovimui;
  • 300-400 mm deimantiniai diskai yra skirti asfalto pjovikliui, kurio ertmė yra 25,4 mm. Šie deimantiniai diskai tinka šlapiam arba sausam pjovimui;
  • 500 mm arba dar didesnio skersmens deimantiniai diskai yra tinkami specialioms deimantinėms pjovimo mašinoms, kurių ertmė siekia 60 mm. Tokie diskai taikomi šlapiam pjovimui.

Deimantinio disko dantukų forma

Tai priklausys nuo to, kokia yra deimantinių diskų paskirtis, ir kokios bus pasirenkamos apdirbamos medžiagos. Nuo dantukų formos paprastai priklauso tai, koks bus pjovimo greitis, taigi, šis kriterijus yra labai svarbus. Tuo atveju, jei bus pjaunamas asfaltas, tarp dantukų turi būti gana nemaži atstumai, o klinkerių plytelėms pjauti skirti deimantiniai diskai turėtų būti be dantukų. Pasikonsultavę su specialistais tikrai galėsite paprasčiau pasirinkti tinkamus diskus.

Universalūs diskai

Tam tikrais atvejais gali pasiteisinti ir universalūs deimantiniai diskai, kurie tiks tada, jei tenka pjauti skirtingų rūšių akmeninius paviršius. Vis dėlto, jei iš anksto yra žinoma, kokius paviršius teks pjauti, palankiau rinktis ne universalius, bet tam tikros specialios paskirties diskus, nes jie tuomet ne taip greitai nusidėvės.

Jei kyla tam tikrų klausimų, visada verta pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie jums galės patarti, kokie deimantiniai diskai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu.